مجله فرنام‌بیوتی

فواید روغن تقویتی ساروما

تقویت کننده ناخن چیست؟
ناخن ها به طور طبیعی باید 3 میلی متر در ماه رشد داشته باشند، اما این میزان از رشد عموما تحت تاثیر دو عامل بسیار مهم شرایط فیزیکی و کاری و کمبود های تغذیه ای همچون سن، ارث ، فعالیت های شغلی مانند آرایشگاه ها، کشاورزان، زنان خانه دار و …خواهد بود و دلیل آن هم تماس زیاد با مواد شیمیایی و شوینده ها ، خاک و غیره می باشد. در تمامی افراد رشد ناخن های دست از پا بیشتر بوده و جالب است بدانید که عموما رشد ناخن در فصل تابستان از زمستان بیشتر خواهد بود. ماده اصلی در ساخت ناخن کراتین است که یک نوع پروتئین سخت بشمار می رود. ساختار ناخن متشکل از چند قسمت همچون ریشه، قسمت قابل رویت یا همان کراتین و قسمت زیرین که شامل عروق خونی و اعصاب می باشد و نقش تغذیه لایه کراتینی قابل رویت را بر عهده خواهد داشت. تقویت کننده های ناخن کمک می کنند سطح کراتین روی ناخن آسیب دیده از خشکی بیش از حد نجات یافته و رشد بهتری را شاهد باشیم.
بهترین تقویت کننده ناخن چیست؟
امروزه شاهد انواع لاک ژل ها، لمینت، پودر های کاشت و غیره هستیم که برای حفظ زیبایی و افزایش مقاومت ناخن ها به کار می روند، اما قبل از هر چیزی باید به خاطر بسپاریم که تمامی این محصولات دارای مواد شیمیایی می باشند که گاها ضرر های جبران ناپذیری بر جای می گذارند. بنابراین از مواد معتبر و خوب استفاده کنید تا آسیب زیادی به ناخن ها وارد نشود. و گاها لاک ها و مواد را از سطح ناخن پاک کرده و اجازه دهید ناخن هایتان حسابی هوا بخورد. برای پاک کردن ناخن ها نیز حتما از محلول های لاک پاک کن مرغوب و معتبر استفاده کنید تا منجر به خشک شدن و شکنندگی ناخن ها نشوند.
اما بهترین کار برای حفظ سلامت ناخن ها استفاده از تقویت کننده های ناخن به موازات استفاده از انواع لاک ها و قرار گیری ناخن در معرض شرایط نامناسب است. همچنین اگر کاشت ناخنهایتان را برداشته اید حتما به فکر تقویت دوباره ناخن ها باشید تقویت ناخن ها بعد از کاشت باعث میشود ناخن ها استحکامی که از دست داده اند را دوباره به دست بیاورند و احیا شوند.بهترین داروی تقویتکنندهناخن روغن های طبیعی هستند، روغن هایی همچون روغن ویتامینD و E، روغن جوانه گندم، روغن زیتون، روغن بادام، روغن گیاه دم اسب و سایر روغن های مفید برای ناخن. و مطمئن باشد پس از یک ماه مصرف از دیدن نتیجه آن شگفت زده خواهید شد. مصرف این روغن ها سبب تقویت ریشه و کوتیکول ناخن شده و سطح ناخن را از خشکی و آسیب نجات می دهد.
برای این کار یک کاسه کوچک تهیه کنید، روغن‌های طبیعی و گیاهی را بسته به مشکل ناخن های‌تان درون آن بریزید و ترجیحا به مدت چند ثانیه آن را گرم کنید و سپس ناخن‌های‌تان را درون این روغن به آرامی ماساژ بدهید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید.
امروزه برای بسیاری از ماها به دلیل کمبود وقت و مشغله های کاری و گاها هزینه های بالای روغن های طبیعی خالص استفاده از چندین روغن و آماده سازی آن امکان پذیر نیست. بنابراین ما ( تیم فرنام بیوتی) به فکر تهیه ترکیبی از بهترین روغن ها تقویت کننده افتادیم که علاوه بر استفاده راحت و هزینه پایین بهترین نتیجه را شاهد باشیم. روغن تقویتی ناخن ساروما شامل ترکیباتی از جمله روغن بادام، روغن گیاه دم اسب، روغنویتامین D و E، روغن زیتون، روغن جوانه گندم و سایر روغن های مفید برای ناخن است که فواید چند مورد از ترکیبات رو ذکر می کنیم.
گیاه دم اسب :
گیاه شناسان یونانی می گویند که گیاه دم اسب یک گیاه موثر برای رشد ناخن ها می باشد.این گیاه منبع کلسیم، سیلیس و سایر مواد معدنی مفید و حیاتی برایسلامت ناخن ها می باشد. علاوه بر روغن گیاه دم اسب نوشیدن منظم و روزانه دم نوش گیاه دم اسبی نیز به رشد ناخن کمک می کند.
روغن ویتامین E:
رشد سریع ناخن با روغن ویتامین E امکان پذیر است. در اکثر مواقع علت رشد کم ناخن نبود رطوب زیر پوستی کافی است، ویتامین E در مرطوب سازی و آبرسانی پوست بسیار اثربخش است.
روغن بادام تلخ و شیرین :
روغن بادام در دو نوع تلخ و شیرین یکی از روش های مفید برای تقویت ناخن به صورت طبیعی می باشد. روغن بادام یک منبع غنی از ویتامین E است که علاوه بر رطوبت رسانی به ناخن ها از ترک خوردن و خشک شدن آن ها جلوگیری می کند.
روغن زیتون :
برای تغذیه و مرطوب کردن ناخن ها از روغن زیتون استفاده کنید.روغن زیتون حاوی ویتامین E است که گردش خون را بهبود بخشیده و رشد ناخن را افزایش می دهد.
روغن جوانه گندم :
استفاده از روغن جوانه گندم روی ریشه ناخن یک درمان طبیعی برای برطرف کردن مشکل رشد آنهاست. این روغن حاوی میزان زیادی ویتامین های B است که برای تحریک رشد سلولی و ساخت بافت ها لازم هستند.
پروتئین های موجود در این روغن به تقویت ریشه ناخن کمک می کند. به این ترتیب امکان خشکی، نازک شدن، لایه لایه شدن و دیگر مشکلاتی که منجر به شکستگی ناخن می شوند کاهش پیدا می کنند. علاوه بر این اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E موجود در این روغن باعث تنظیم تولید روغن روی پوست می شود و به حفظ سلامتپوست نیز کمک می کند
این روغن از جوانه دانه گندم تهیه می گردد که تصفیه هم نشده است و سرشار از ویتامین E است. باید فراموش نکنید که با وجود اینکه تعداد زیادی از روغن های گیاهی موجود می باشد تنها روغن گندم است که به عنوان منبع ویتامین E شناخته شده است
روغن نارگیل:
یکی از معدود منابع گیاهی سرشار از اسید لوریک همین روغن نارگیل است، در ضمن بسیاری از ویتامین‌ها و زنجیره‌های اسید چرب که تنها در شیر مادر یافت می‌شود، در این روغن وجود دارد. روغن نارگیل علاوه بر اینکه سبب درخشش و قوی شدن ناخن می‌شود به افزایش ضریب سیستم ایمنی ناخن هم کمک می‌کند و راهی است برای مبارزه با قارچ‌هایی که جذب ناخن می‌شوند.
* در پایان توجه به نکات بهداشتی برای داشتن ناخن های سالم و زیبا در کنار استفاده از روغن های تقویت کننده ناخن فراموش نشود.
• تا حد امکان ناخن های خود را با مواد شیمیایی تماس ندهید و هنگام کار با این مواد حتما از دستکش استفاده کنید
• همیشه ناخن ها را تمیز نگه دارید و عفونت های قارچی ناخن را فورا درمان کنید، چون مانع از رشد ناخن ها می شوند
• ناخن جویدن را ترک کنید چون می توانند به ناخن های شما آسیب بزند
• به طور منظم ناخن ها را کوتاه کنید تا سریع تر رشد کنند
• هر روز صبح ناخن های خود را در معرض نور خورشیدقرار دهید تا جذب ویتامین D باعث تقویت و رشد سریع ناخن ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *